Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titular mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titular mostenire

Buna Ziua,
Catre cine se va emite un Titlu de Proprietate in urmatoarea situatie.
Proprietatea a facut obiectul unei actiuni in instanta ,reclamantul castigand in instanta propietatea. Din nefericire reclamantul a decedat inaintea hotararii definitive a instanta,
In aceasta situatie, Titlul de Proprietate se va emite pe numele decedatului sau pe numele mostenitorului de drept.
Pe numele mostenitorilor, ca si continuatori ai autorului lor.
se va emite pe numele mostenitorilor legali, fiind mentionat si defunctul indreptatit sa primeasca suprafata de teren.
Titlul de proprietate se va emite pe numele mostenitorilor legali ai defunctului indrituit sa primească acel titlu.B-)
Buna Ziua ,
Revin cu o noutate in aceasta problema.
Desi exista o Hotarare Judecatoresca definitiva si irevocabila, Primaria in cauza tergiverseaza punerea in posesie , clamand imposibilitati de ordin tehnic. Lipsa topograf, lipsa reprezentant al Ocolului Silivic...
Intrebarea este :
Nu exista nicio prevedere legala care sa constranga reprezentantii unei primarii sa puna in aplicare o decizie a Justitie.???