Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Modificarea raportului de serviciu in timpul ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Modificarea raportului de serviciu in timpul concediului pentru cresterea copilului pana la 2 ani

As dori sa intreb care este procedura in cazul in care o persoana este suspendata din functie la initiativa acesteia, pentru cresterea copilului pana la doi ani, fiind incadrata intr-un anumit compartiment si este pusa in situatia de a-si relua activitatea in baza aceluiasi raport de serviciu, dar la un alt compartiment (mentionandu-i-se faptul ca, desi i-a fost modificat raportul de serviciu, prin mutare - fara acordul ei, nu se stie cum isi va desfasura activitatea in continuare, deoarece nu corespunde noului post, neavand studii in domeniu). Mentionez ca postul a fost mutat cu totul nemaiexistand un post vacant la compartimentul unde functionarul isi desfasura activitatea anterior suspendarii. As dori un raspuns urgent !!!!!!!!!!!!!!!
simonabucur, utilizator
va multumesc pentru sugestii