Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... nelamuriri intreprindere individuala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

nelamuriri intreprindere individuala

Buna seara, va rog mai ajutati-ma cu niste raspunsuri:
-o intreprindere individuala,infiintata in 2011,fara TVA,doreste sa angajeze o persoana.
1.pt ridicarea parolei de la ITM poate imputernicii pe cineva?
2.in afara de D112,ce declaratii mai trebuie sa depunala ANAF?

va multumesc pentru rabdare si indulgenta

Miauca
Transmiterea on-line a registrului general de evidenta a salariatilor in format electronic se face dupa obtinerea de catre angajator a datelor de autentificare si acces, respectiv "nume utilizator" si "parola".
Acestea se elibereaza de catre inspectoratul teritorial de munca, in a carui raza teritoriala angajatorul isi are sediul sau domiciliul, in baza unei imputerniciri semnata si stampilata de reprezentatul legal al angajatorului, insotita de o copie a certificatului de inmatriculare.
Gasiti aici un astfel de model
[ link extern ]