avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONTRACTE CU TIMP PARTIAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONTRACTE CU TIMP PARTIAL

Daca am 3 salariati cu 4ore/zi in constructii ,dar in contractul de munca nu am trecut repartizarea programului si a venit ITM in control iar salariatii au completat declaratii in care au spus toti ca lucreaza cate 8 ore/zi inclusiv sambata este posibil ca ITM sa ma amendeze pentru munca fara forme legale?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:37, 27 Iulie 2011
angisa a scris:

multumesc mult pentru raspuns,cea mai convenabila ar fi amenda pentru zilieri decat cea pt munca la negru.


Intr-adevar, este mai convenabila din punct de vedere al cuantumului ... ce ITM va prins?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract munca ziliera pilastre pilastre Buna ziua, O nelamurire am - am o firma de constructii , in aceasta perioada am terminat o casa de construit si am nevoie de 5 muncitori la curatenie si ... (vezi toată discuția)
Amenda itm vlad0105 vlad0105 Am o firma de constructii avand 3 angajati cu cim.. si in prezent desfasor activitate de pavare alei in curtea beneficiarului .Am angajat un zilier pentru ... (vezi toată discuția)
Legea 52/2011 alexadin alexadin Am o firma de comert si as vrea sa intreb daca pot angaja zilieri pentru descarcare marfuri (2-3 ore intr-o zi).Am vazut ca in legea 52/2011 pct i manipulari ... (vezi toată discuția)