Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONTRACTE CU TIMP PARTIAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONTRACTE CU TIMP PARTIAL

Daca am 3 salariati cu 4ore/zi in constructii ,dar in contractul de munca nu am trecut repartizarea programului si a venit ITM in control iar salariatii au completat declaratii in care au spus toti ca lucreaza cate 8 ore/zi inclusiv sambata este posibil ca ITM sa ma amendeze pentru munca fara forme legale?
angisa a scris:

multumesc mult pentru raspuns,cea mai convenabila ar fi amenda pentru zilieri decat cea pt munca la negru.

Intr-adevar, este mai convenabila din punct de vedere al cuantumului ... ce ITM va prins?