avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 623 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurarea obligatorie a locuintelor
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurarea obligatorie a locuintelor

Daca am incheiat o asigurare facultativa a locuintei de 17 euro trebuie sa am si asigurarea obligatorie PAD ?
Cel mai recent răspuns: dellux , utilizator 12:42, 27 Iulie 2011
=D>:thumbup: Felicitari si sper ca cei 7E , in plus fata de PAD, acopera si alte riscuri sau o suma mai mare de 10.000E!:luck:
Acopera "planul A" adica cele trei riscuri obligatorii(inund.,alunecari de teren si cutrem.) si 20.000 euro!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurarea pentru locuinte araoil araoil nu prea stiu, cat de obligatoriu este asigurarea de locuinte la noi si care sunt urmarile daca nu te asiguri.agentii care iti bat zilnic la usa, nu cunosc ... (vezi toată discuția)
Asigurare alexa groupama ciiprian24 ciiprian24 Am făcut o asigurare facultativa la Groupama dar fiind locuința din chirpici nu m-a asigurat în caz de inundatii. La ei merge sa asiguri numai daca ai ... (vezi toată discuția)
Asigurare locuinta giovana giovana parintii mei au o casa si are peste 60 de de cand este construita, este din paianta. ce fel de asigurare pot incheia ei? (vezi toată discuția)