Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... nu pot inceta contractul de inchiriere...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

nu pot inceta contractul de inchiriere...

Daca inchiriez apartamentul meu proprietate personala unei alte persoane pe o perioada de 17 ani si Finantele imi emit decizia de plati anticipate pentru anul 2008, iar eu vreau sa incetez contractul la data de azi pe motiv ca persoana nu mi-a platit veniturile inscrise in contract, cei de la finante imi spun ca nu pot recalcula obligatiile din decizia de plati anticipate pe motiv ca numai in urma cu 15 zile se face recalcularea. Unde scrie asa ceva in legislatie.Astept un raspuns va rog.
multumesc .sunteti extraordinar.felicitari!