Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Recuperare bani Brigada Rutiera
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Recuperare bani Brigada Rutiera

Buna ziua,

Am castigat un proces impotriva Brigazii Rutiere Buc. in urma ridicarii autoturismului proprietate personala. Instanta a decis obligarea acestora la plata a 833 de lei cu titlu de despagubiri, decizia devenind finala la 15 zile dupa comunicare.

Intrebarea mea este ce am de facut in urma eliberarii certificatului de grefa care sa ateste acest lucru - nu sunt din Bucuresti si sunt confuz in privinta lucrurilor pe care le am de facut.

Va multumesc! :">
1). Imi cer scuze ca insist, sa inteleg ca nu trebuie sa mai scot certificat de grefa? Doar sa ma duc acolo avand comunicarea la mine, pentru a se pune o stampila care sa ateste decizia si faptul ca aceasta a ramas definitiva?

2). Ma poate indruma cineva in legatura cu acea notificare catre Politie? Cum trebuie aceasta facuta? ... Macar un punct de pornire :)

Va multumesc!
alexdnc, utilizator