Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii REVISAL 2011
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

REVISAL 2011

registrul salariatilor pentru cei ce nu au program special pentru salarii
In prezent exista numai varianta veche a acestui Registru plus 4 pacht-uri de actulaizare si care se pot lua de pe site-ul Inspectiei Muncii
[ link extern ] /

Pentru noul program REVISAL, Inspecţia Muncii a pus la dispoziţia angajatorilor specificaţiile actualizate de completare a registrului electronic, aferente soluţiei tehnice adoptate în conformitate cu prevederile Hotărârii Guvernului nr. 500/2011. Documentele se adresează angajatorilor care utilizează aplicaţii proprii de gestiune a salariaţilor şi detaliază structura registrului ce urmează a fi transmis, regulile de completare aferente fiecărui element, incluzând şi un exemplu de generare a registrului.
Aduc unele complectari la solicitarea mea.
Am lucrat pina acum cu Reg.Ev. Salariati V.2.0.0.6 din 30.07.2009
Conform HG.500/2011 care va intra in vigoare cu 01.08.2011 fiecare angajator are obligatia de a infiinta si transmite la ITM un registru gen. de evidenta a salariatilor si de al prezenta inspectorilor ITM. Nu am programul ce rezolva aceasta problema, nu gasesc decat REGES care se refera la acei angajatori ce au programul lor de salarii cu care se vor lega.
Exista un REVISAL vechi actualizat si adaptat la HG 500/2011?
Nu stiu daca m-am facut bine inteles.
Nu exista inca noua versiune a programului REVISAL ... se va realiza o noua versiune de program si nu va fi actualizata cea veche.