Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Noul revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Noul revisal

Buna ziua,

stie cineva a aparut noul program revisal???????????
plus mobile a scris:

Buna ziua,

stie cineva a aparut noul program revisal???????????

Iata ce am gasit pe inspectia muncii
"

Specificaţiile tehnice ale registrului general de evidenţă a salariaţilor conform Hotărârii de Guvern nr. 500/2011
În urma consultării publice, Inspecţia Muncii pune la dispoziţia angajatorilor specificaţiile actualizate de completare a registrului electronic, aferente soluţiei tehnice adoptate în conformitate cu prevederile Hotărârii Guvernului nr. 500/2011.
Documentele se adresează angajatorilor care utilizează aplicaţii proprii de gestiune a salariaţilor şi detaliază structura registrului ce urmează a fi transmis, regulile de completare aferente fiecărui element, incluzând şi un exemplu de generare a registrului:

- specificaţii tehnice (format .pdf - Portable Document Format)
- reguli de completare (arhivat în format .zip - cuprinde 4 fişiere .xsd - XML Schema Definition)
- exemplu (arhivat în format .zip)

Vă multumim pentru interesul acordat şi vă rugăm să reveniţi pentru noi informaţii."

Ca de obicei reveniti, reveniti ......ati vazut vreodata ceva inainte de intrarea in vigoare?....