avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Noul revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Noul revisal

Buna ziua,

stie cineva a aparut noul program revisal???????????
Cel mai recent răspuns: leuca_luminita , utilizator 12:52, 26 Iulie 2011
plus mobile a scris:

Buna ziua,

stie cineva a aparut noul program revisal???????????


Iata ce am gasit pe inspectia muncii
"
25.07.2011

Specificaţiile tehnice ale registrului general de evidenţă a salariaţilor conform Hotărârii de Guvern nr. 500/2011
În urma consultării publice, Inspecţia Muncii pune la dispoziţia angajatorilor specificaţiile actualizate de completare a registrului electronic, aferente soluţiei tehnice adoptate în conformitate cu prevederile Hotărârii Guvernului nr. 500/2011.
Documentele se adresează angajatorilor care utilizează aplicaţii proprii de gestiune a salariaţilor şi detaliază structura registrului ce urmează a fi transmis, regulile de completare aferente fiecărui element, incluzând şi un exemplu de generare a registrului:

- specificaţii tehnice (format .pdf - Portable Document Format)
- reguli de completare (arhivat în format .zip - cuprinde 4 fişiere .xsd - XML Schema Definition)
- exemplu (arhivat în format .zip)

Vă multumim pentru interesul acordat şi vă rugăm să reveniţi pentru noi informaţii."

Ca de obicei reveniti, reveniti ......ati vazut vreodata ceva inainte de intrarea in vigoare?....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal 2011 zdanut zdanut registrul salariatilor pentru cei ce nu au program special pentru salarii (vezi toată discuția)
Noi modificari de vineri 25 noiembrie 2011 romanik romanik Au aparut noi modificari in Revisal.Din cate vad eu acum se pot introduce sporurile si procentual,asa cum sunt prevazute in Contractele de Munca.Dar stie ... (vezi toată discuția)
Bilant on line George Moraru George Moraru Am inteles ca se pot depune bilanturi on-line cu semnatura digitala. Dar notele si alte declaratii se depun in format zip nu mai mare de 10 MB. A aflat cineva ... (vezi toată discuția)