Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... noul cod penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

noul cod penal

stie cineva daca va intra in vigoare noul cod penal?
Din ceea ce s-a publicat pana acum, Noul Cod Penal va intra in vigoare la data de 01 octombrie 2011.
am inteles.....dar,o varianta oficiala nu a aparut in prealabil?
Numai Noul cod civil va intra in vigoare la aceasta data. Pentru restul codurilor mai avem de asteptat, posibil in 2012.

Nu exista variante "oficiale", cautati pe google si veti gasi o varianta din 2009.
ContSters178374, utilizator
deci ,nu va intra?:(:(
Nope!
ContSters178374, utilizator