Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general ACTIVITATE RESTAURANT
Discuție deschisă în Contabilitate în general

ACTIVITATE RESTAURANT

Buna ziua.In afara declaratiilor 100,112,300,394,392,094,010,ce declaratii se mai depun pentru o societate care desfasoara activitate de
restaurant?
pentru o societate infiintata in 19.10.2010 se mai depune bilant la 30.06.2011?
dar pentru o societate suspendata din 2008?

pt. societatea suspendata in 2008 nu se depune
pt. societatea infiintata in 2010 se depune numai in cazul in care cifra de afaceri pe anul 2010 depaseste 35000 E
Catalin Burcea - Birou de Mediator, Mediator
Pentru societatea infiintata in 19.10.2010 trebuie sa vedeti care e cifra de afaceri cu care a incheiat anul. Sub 35 000 euroi nu depuneti iar peste, da (la cursul de schimb BNR de la 31 decembrie 2010).
Pentru cea suspendata nu.
Declaratia 010 ati depus-o atunci cand ati completat vectorul fiscal si ramane valabila atata timp cat nu se schimba nimic, deci nu o mai depuneti in fiecare an. Doar 094 o mai depuneti la fiecare inceput de an. La celelalte se pastreaza termenul stiut . Nu mai lipseste niciuna.