Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... L76/2002
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

L76/2002

Am angajat in 2008,o persoana care nu avea servici la vremea respectiva,si care mai avea trei ani pina la pensionare.
Nu am stiut de avantajele L76/2002(art.85-al5) ,care prevede subventii pt.astfel de persoane la nivelul salariului minim.
Intrebarea mea este,daca mai pot beneficia acum ,retroactiv ,de obtinerea sumelor care mi s-ar fi cuvenit(persoana s-a pensionat de o luna#-o)

multumesc!
Retroactiv nu puteti sa mai beneficiati de acele sume.