Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Plangere contraventionala - amendat pentru tulburarea ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Plangere contraventionala - amendat pentru tulburarea linistii publice

Buna ziua,

Am avut un conflict cu un vecin in urma caruia i-am batut mai puternic la usa si am ridicat vocea la persoana respectiva. Respectiva a sunat la 112 si am fost amendat pentru disturbarea linistii publice. Eu nu am recunoscut fapta si am de gand sa contest amenda. Ma puteti sfatui, va rog, care este cursul corect pe care ar trebui sa-l urmez. Mentionez ca procesul verbal a fost semnat de un martor, vecin al reclamantei.

Multumesc,
Ciprian
Depuneti plangere impotriva acestui pv,in temeiul 0g 2/2001.Plangerea va fi depusa la judecatoria in circumscriptia careia s-a produs abaterea.Termenul este de 15 zile de la data de cand ati intrat in posesia acestui pv (de cand v-a fost comunicat).
andymaurul, utilizator