Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Nu mai exista arhiva, cum fac rost de adeverinte?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Nu mai exista arhiva, cum fac rost de adeverinte?

Cum se poate recupera vechimea daca arhiva nu mai exista..........locuiesc in Israel si am lucrati in Romania 10 ani............multumesc
Intrebati la Arhivele Statului din judetul in care a functionat intreprinderea in care ati lucrat dvs. sau la Arhivele Statului din Bucuresti.
Cautati un avocat care sa alerge pentru dumneavoastra. Eu am avut de recuperat 5 adeverinte si doar asa am putut izbuti pentru ca unele firme la care a lucrat nu mai existau.