Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Act aditonal sau ctr. subsecvent
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Act aditonal sau ctr. subsecvent

Pot sa fac act aditional la un ctr subsecvent incheiat in baza unui acord-cadru sau daca am acord-cadru trebuie sa fac numai ctr. subsecvente (deci nu pot sa-l suplimentez pe ultimul subsecvent)? Care este baza legala?
pentru fiecare contract subsecvent ai un minim si un maxim. Nu se pot suplimenta cantitatile. Din punctul meu de vedere cel mai bine este sa inchei un contract subsecvent.