avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL

Suntem instituţie bugetarâ, cu domeniul de activitate învăţământ, aş dori să ştiu cine are obligaţia (legal) să lucreze programul Revisal?
Mulţumesc!
Cel mai recent răspuns: Tanjiani , utilizator 12:53, 24 August 2011
HOTRRE nr. 500 din 18 mai 2011 privind registrul general de eviden a salariailor
ART. 2
(5) Completarea i transmiterea registrului se fac de ctre una sau mai multe persoane nominalizate prin decizie scris de ctre angajator.

Obligatia o are salariatul desemnat conform textului de mai sus.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Persoana responsabila revisal adria05 adria05 Persoana care transmite revisalul catre itm tb sa fie cea care l a intocmit?Eu nu am contract cu persoana care intocmeste revisal..pot sa transmit eu catre itm ... (vezi toată discuția)
Persoana imputernicita ptr transmitere revisal Ella_Gabriela Ella_Gabriela Buna ziua, Va rog spuneti-mi daca pot nominaliza sa transmita Revisal(Registrul de Evidenta a Salariatilor), prin decizie bineinteles, orice salariat cu ... (vezi toată discuția)
Calificare pentru a putea transmite revisalul ? jordella jordella Buna seara, Va rog sa-mi spuneti daca trebuie sa detin o calificare pentru a putea completa si transmite date in REVISAL. Va multumesc! (vezi toată discuția)