Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL

Suntem instituţie bugetarâ, cu domeniul de activitate învăţământ, aş dori să ştiu cine are obligaţia (legal) să lucreze programul Revisal?
Mulţumesc!
HOTRRE nr. 500 din 18 mai 2011 privind registrul general de eviden a salariailor
ART. 2
(5) Completarea i transmiterea registrului se fac de ctre una sau mai multe persoane nominalizate prin decizie scris de ctre angajator.

Obligatia o are salariatul desemnat conform textului de mai sus.