Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... buna ziua,
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

buna ziua,

buna ziua, am si eu o nelamurierie, sunt angajata cu contract de munca pe perioada determinata de 6 luni ( 02.08.2011 - 01.02.2012), se fac restructurari de posturi la firma la care lucrez, au voie sa ma dea afara, si in ce condintii? va multumesc!
Angajatorul poate decide concedierea salariatului in situatia in care locul de munca ocupat este desfiintat ca urmare a dificultatilor economice sau a reorganizarii activitatii.
daca se desfiinteaza posturi cum este cel pe care il ocupi tu atunci, da, au voie sa te concedieze.