Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... actiune in constatere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

actiune in constatere

ce fel de actiune se introduce in instanta pentru constatarea valabilitatii unui act de vanzare-cumparare?
Ce se intampla cu un act de vanzare-cumparare care are dactilografiat un nume si poarta semnatura altei persoane?
Care sunt elementele obligatorii pentru identificarea corectitudinii unui act de vanzare-cumparare?
O declaratie corecta ce elemente are si cum se face?
Se introduce actiune judecatoreasca ''anulare act'' la judecatoria competenta.