avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Inspector resurse umane- pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Inspector resurse umane- pfa

Buna ziua,

In situatia in care activez ca si expert contabil fiind Pfa( profesie independenta) dar am si autorizatie de IRU ( inspector resurse umane ) pot incheia contract prestari servicii ( resurse umane ) utilizand datele de identificare ale PFA- ului meu ( de expert contabil....) ???

va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:11, 29 August 2011
Ar trebui sa va autorizati ca PFA cu codul CAEN 7830 CAEN-Servicii furnizare si management forta de munca.
ASPAZIA a scris:

Buna ziua,

In situatia in care activez ca si expert contabil fiind Pfa( profesie independenta) dar am si autorizatie de IRU ( inspector resurse umane ) pot incheia contract prestari servicii ( resurse umane ) utilizand datele de identificare ale PFA- ului meu ( de expert contabil....) ???

va multumesc anticipat!


Daca este pentru prestarea serviciilor de completare si transmitere a REvisal-ului puteti incheia contracte de prestari servicii ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal si evidenta contabila-caen diferit? ContSters114133 ContSters114133 un economist care nu este membru cecar,poate innfinta o intreprinedre individuala ,pentru a putea tine evidenta contabila firmelor cu cifra de afaceri mai mica ... (vezi toată discuția)
Revisal ADI290 ADI290 Un expert contabil,PFA,care a obtinut certificat de inspector resurse umane,avand un contract de prestari servicii de contabilitate cu o societate,pe baza unui ... (vezi toată discuția)
Contract prestari servicii revisal ADI290 ADI290 Fiind expert contabil,cu atestat resurse umane,avand CIF de la A.F.P,nu si de la Registrul Comertului,pot incheia contract de prestari servicii,pentru ... (vezi toată discuția)