Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Inspector resurse umane- pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Inspector resurse umane- pfa

Buna ziua,

In situatia in care activez ca si expert contabil fiind Pfa( profesie independenta) dar am si autorizatie de IRU ( inspector resurse umane ) pot incheia contract prestari servicii ( resurse umane ) utilizand datele de identificare ale PFA- ului meu ( de expert contabil....) ???

va multumesc anticipat!
Ar trebui sa va autorizati ca PFA cu codul CAEN 7830 CAEN-Servicii furnizare si management forta de munca.
ASPAZIA a scris:

Buna ziua,

In situatia in care activez ca si expert contabil fiind Pfa( profesie independenta) dar am si autorizatie de IRU ( inspector resurse umane ) pot incheia contract prestari servicii ( resurse umane ) utilizand datele de identificare ale PFA- ului meu ( de expert contabil....) ???

va multumesc anticipat!

Daca este pentru prestarea serviciilor de completare si transmitere a REvisal-ului puteti incheia contracte de prestari servicii ...