Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... anvelope iarna
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

anvelope iarna

Ma poate lamuri cineva daca anvelopele ALL SEASON sunt acceptate in circulatie dupa 1 noiembrie in locul celor de iarna? Multumesc.
Conform precizarilor reprezentantilor IGPR,sunt acceptate acest model de anvelope
Intra la capitolul pneuri acceptate orice cauciucuri care au inscripia “M+S” sau oricare alt variatiune, de genul “M&S”, “MS”, sau “M and S” (Mud+Snow, adica Noroi+Zapada)
ynocentta, utilizator