Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contract de furnizare servicii medicale
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contract de furnizare servicii medicale

Buna ziua!Sunt asistent medical de radiologie si as dori sa stiu ce anume ar presupune un contract de prestari servicii ca si PFA(intre mine si o institutie de stat) in domeniul meu(asistent medical de radiologie):ce anume ar trebui sa fac eu,ma refer la acte si care ar fi avantajele si dezavantajele acestui contract in ceea ce ma priveste.Am incercat sa ma documentez dar nu am gasit decat referitor la medici,si anume:Contract de furnizare servicii medicale regim independent.Va multumesc!
Se poate incheia contract/conventie civile cu beneficiarul serviciului. Se datoreaza CAS 10,5% si contributie somaj 0,5% care se declara si vireaza de platitorul venitului. Dvs. aveti obligatia de a va asigura si plati contributia de sanatate in cota de 5,5% din venituri.