Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... spor doctorat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

spor doctorat

Buna dimineata!

Stie cineva daca in domeniul sanatatii se mai acorda spor pentru doctorat?

Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
piscine@sperantaclub.ro a scris:

Buna dimineata!

Stie cineva daca in domeniul sanatatii se mai acorda spor pentru doctorat?

Multumesc

Nu se mai acorda acel spor de 15%pt. doctorat,cf. Legii284/2010,Anexa 3.
piscine@sperantaclub.ro a scris:

Buna dimineata!

Stie cineva daca in domeniul sanatatii se mai acorda spor pentru doctorat?

Multumesc

Nu se mai acorda acest spor ... art.7 Cap.2 din Anexa III la Legea nr.284/2010 prevede categoriile de sporuri care se acorda angajatilor din domeniul sanatatii.

Anexa reglementeaza toate categoriile de sporuri ce se acorda in sistemul sanitar de stat ,atata timp cat sporul de doctorat nu se mai regaseste aici,logic ca acesta nu se mai acorda,
chiar daca acest aspect nu se regaseste trecut in mod explicit in continutul anexei.
De aceea baza raspunsului porneste tot de la Anexa 3 din Legea 284/2010.
ContSters136493, utilizator