Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal - probleme de functionare si de completare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal - probleme de functionare si de completare

Vin cu rugamintea la toti cei care folosesc acest program sa posteze in acest topic probleme legate de functionarea versiunii noi a Revisal-ului , precum si problemele care apar in timpul completarii acestuia , astfel incat sa concentram toate problemele si toate raspunsurile intr-un singur topic ....

informatii generale :
Pe pagina [ link extern ] /
gasiti informatii utile cu privire la registrul general de evidenta a salariatilor in format electronic.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Buna ziua, dar o lista cu salariatii activi aveti diee daca se poate printa ? Ca m-am tot chinuit ...multumesc !
Vizualizarea datelor depuse on-line de catre angajatori se efectueaza accesand meniul „Raport Preluari” si dand click pe codul de incarcare aferent incarcarii. In fereastra pop-up care se deschide se pot vizualiza datele angajatilor unei incarcari. Dand click pe semnul "+" din stanga fiecarui angajat se pot vizualiza contractele aferente. Contractele pot fi filtrate dupa criteriile- Active, Incetate sau Toate.
Buna ziua. Am incetat un contract gresit in Revisal. Am vazut ca se poate reactiva acel contract. Care sunt consecintele pentru angajator: poate primi amenda? Mai bine fac un contract nou in acest caz? Va multumesc!
Daca efectuati corectia la data constatarii greselii , atunci nu aveti nicio problema in situatia unui eventual control de la ITM.

HG 500/2011
art.4
.....
(4) Orice corecţie a erorilor survenite în completarea registrului se face la data la care angajatorul a luat cunoştinţă de acestea.
Multumesc! In acest caz se apasa ANULARE INCETARE sau reactivare contract?