Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal 15.08.2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal 15.08.2011

buna ziua

Va sciu pentru ca am o problema cu ultima versiune a revisalului. Am instalat programul, am preluat datele cu salariatii si am completat si acutalizat toate datele. Cand dau generare registru imi salveaza un fisier dar nu este fisier format XML asa cum ar trebui sa fie ca sa il pot transmite mai departe la inspectia muncii. Nu pot sa imi dau seama unde gresesc, sau ce mai trebuie sa fac. In formatul in care imi salveaza fisierul , adica RVS nu se poate transmite.
Va multumesc.
Buna ziua ! Se poate transmite: RVS este formatul generat pentru transmiterea Revisal conform HG 500/2011. La logare,trebuie selectat in stanga, transmitere conform HG 500/2011. Succes !
clopotzel a scris:

buna ziua

Va sciu pentru ca am o problema cu ultima versiune a revisalului. Am instalat programul, am preluat datele cu salariatii si am completat si acutalizat toate datele. Cand dau generare registru imi salveaza un fisier dar nu este fisier format XML asa cum ar trebui sa fie ca sa il pot transmite mai departe la inspectia muncii. Nu pot sa imi dau seama unde gresesc, sau ce mai trebuie sa fac. In formatul in care imi salveaza fisierul , adica RVS nu se poate transmite.
Va multumesc.

Aplicatia Revisal 5.0.6 exporta fisiere in format rvs.. Acestea trebuiesc depuse pe linkul corespunzator noului sistem aflat la adresa

[ link extern ]

Cornel Vasile, Consilier juridic