avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal 15.08.2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal 15.08.2011

buna ziua

Va sciu pentru ca am o problema cu ultima versiune a revisalului. Am instalat programul, am preluat datele cu salariatii si am completat si acutalizat toate datele. Cand dau generare registru imi salveaza un fisier dar nu este fisier format XML asa cum ar trebui sa fie ca sa il pot transmite mai departe la inspectia muncii. Nu pot sa imi dau seama unde gresesc, sau ce mai trebuie sa fac. In formatul in care imi salveaza fisierul , adica RVS nu se poate transmite.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:48, 5 Septembrie 2011
Buna ziua ! Se poate transmite: RVS este formatul generat pentru transmiterea Revisal conform HG 500/2011. La logare,trebuie selectat in stanga, transmitere conform HG 500/2011. Succes !
clopotzel a scris:

buna ziua

Va sciu pentru ca am o problema cu ultima versiune a revisalului. Am instalat programul, am preluat datele cu salariatii si am completat si acutalizat toate datele. Cand dau generare registru imi salveaza un fisier dar nu este fisier format XML asa cum ar trebui sa fie ca sa il pot transmite mai departe la inspectia muncii. Nu pot sa imi dau seama unde gresesc, sau ce mai trebuie sa fac. In formatul in care imi salveaza fisierul , adica RVS nu se poate transmite.
Va multumesc.


Aplicatia Revisal 5.0.6 exporta fisiere in format rvs.. Acestea trebuiesc depuse pe linkul corespunzator noului sistem aflat la adresa

[ link extern ]

Ultima modificare: Luni, 5 Septembrie 2011
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se face exportarea datelor in noul revisal? Andrei Gica Andrei Gica nu reusesc sa export ce am lucrat in noul revisal, ca sa-l pot transmite la ITM#-o (vezi toată discuția)
Revisal Raluca Gorun Raluca Gorun Buna dimineata, Am intels ca pana la sfarsitul anului se pot folosi ambele variante de revisal. In acelasi timp am citit ca nu se mai poate folosi varianta ... (vezi toată discuția)
Revisal sirbu maria b. sirbu maria b. Buna seara, Va rog sa-mi spuneti cum se poate salva din programul revisal , actuala versiune din export-generare registru in xml. Extensia salvata pana acum ... (vezi toată discuția)