Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Prevederi legislative privind operarea de baza de date ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Prevederi legislative privind operarea de baza de date ( clienti )

buna ziua,

Am pus bazele unui site care va administra o baza de date de clienti si vreau sa stiu cum pot face asta legal si fara sa am probleme de partea userilor si a firmelo. Ideea este ca din ce m-am documentat daca nu am acceptul celui caruia ii trimit mailul respectiv, sunt pasibil de amenda de la 5000 ron in sus.
Site-ul va avea parteneri media, care deja dispun de o baza de date si as vrea sa ma folosesc si de acele baze de date , pe langa cele care vor fi realizate. Vreau sa stiu cum pot face asta legal si fara probleme. Se vor incheia contracte intre firme, contracte de parteneriat sau cum ?

Va multumesc si va doresc o zi buna in continuare !
Cautati in forum, problema s-a mai discutat: www.avocatnet.ro/content/for...