avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarii compensatorii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarii compensatorii

Buna ziua, la societatea la care lucrez se fac disponibilizari, in urma carora se acorda in functie de vechime, salarii compensatorii(in cazul meu ar urma sa primesc 6 salarii compensatorii).As avea cateva intrebari:
-cand inceteaza contractul de munca, in momentul plecarii din societate sau in momentul terminarii celor 6 luni de salarii compensatorii;
-daca in aceasta perioada de 6 luni gasesc un alt loc de munca, mai primesc aceste salarii, pot sa ma angajez cu norma intreaga in alta parte sau pt a nu pierde aceste salarii trebuie sa-mi gasesc un loc de munca part-time?
Cel mai recent răspuns: tatiananae81 , utilizator 13:53, 9 Septembrie 2011
tatiananae81 a scris:

Buna ziua, la societatea la care lucrez se fac disponibilizari, in urma carora se acorda in functie de vechime, salarii compensatorii(in cazul meu ar urma sa primesc 6 salarii compensatorii).As avea cateva intrebari:
-cand inceteaza contractul de munca, in momentul plecarii din societate sau in momentul terminarii celor 6 luni de salarii compensatorii;
-daca in aceasta perioada de 6 luni gasesc un alt loc de munca, mai primesc aceste salarii, pot sa ma angajez cu norma intreaga in alta parte sau pt a nu pierde aceste salarii trebuie sa-mi gasesc un loc de munca part-time?


Contractul individual de munca inceteaza in prima zi nelucrata. In ceea ce priveste angajarea la un alt loc de munca, ea nu afecteaza primirea slariului compensatoriu
multumesc frumos pentru raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suprapunerea preavizului peste concediul de odihna comorov comorov Buna ziua! Societatea la care lucrez se privatizeaza prin vanzarea activelor la licitatie. Mentionez ca e vorba de o societate pe actiuni cu urmatoarea ... (vezi toată discuția)
Codul muncii art.55 lit.b george cornea george cornea Buna ziua. Beneficiez de un salariu net timp de 12 luni in urma disponibilizarilor individuale cu acordul partilor din codul muncii art.55 lit.b;Societate pe ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna - timp partial sandr_ela sandr_ela Buna ziua, As vrea sa stiu daca, persoanele care au incheiate unul sau mai multe contracte individuale de munca cu timp partial, iar baza este la o alta ... (vezi toată discuția)