Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarii compensatorii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarii compensatorii

Buna ziua, la societatea la care lucrez se fac disponibilizari, in urma carora se acorda in functie de vechime, salarii compensatorii(in cazul meu ar urma sa primesc 6 salarii compensatorii).As avea cateva intrebari:
-cand inceteaza contractul de munca, in momentul plecarii din societate sau in momentul terminarii celor 6 luni de salarii compensatorii;
-daca in aceasta perioada de 6 luni gasesc un alt loc de munca, mai primesc aceste salarii, pot sa ma angajez cu norma intreaga in alta parte sau pt a nu pierde aceste salarii trebuie sa-mi gasesc un loc de munca part-time?
tatiananae81 a scris:

Buna ziua, la societatea la care lucrez se fac disponibilizari, in urma carora se acorda in functie de vechime, salarii compensatorii(in cazul meu ar urma sa primesc 6 salarii compensatorii).As avea cateva intrebari:
-cand inceteaza contractul de munca, in momentul plecarii din societate sau in momentul terminarii celor 6 luni de salarii compensatorii;
-daca in aceasta perioada de 6 luni gasesc un alt loc de munca, mai primesc aceste salarii, pot sa ma angajez cu norma intreaga in alta parte sau pt a nu pierde aceste salarii trebuie sa-mi gasesc un loc de munca part-time?

Contractul individual de munca inceteaza in prima zi nelucrata. In ceea ce priveste angajarea la un alt loc de munca, ea nu afecteaza primirea slariului compensatoriu
multumesc frumos pentru raspuns