Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Codul de procedura penala
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Codul de procedura penala

Buna seara,

ma intereseaza sa stiu ce anume sa urmaresc cand caut cartea/Codul de procedură penală - pana la ce data sa urmaresc actualizarea?
dacă este ptr un examen, de obicei, odată cu publicarea datei examenului și a bibliografiei necesare, se precizează și data până la care să urmăriți actualizarea. pe de altă parte, vorbind de drept, trebuie să aveți în vedere legislația în vigoare la zi.
DA, este pentru un examen de grefier. Din pacate in bibliografie nu se specifica decat atat:
"Codul de procedură penală, cu modificările şi completările ulterioare".
Multumesc.
cand se va da examenul? daca se da anul acesta atunci veti invata din codul actual cu modificarile pana la 30 iunie 2011.
Proba scrisa este pe data de 25 octombrie 2011.
Daca in bibliografie nu se specifica nimic concret,cred ca ar trebui sa studiati dupa CPP "la zi". Din ce am vazut,ultima actualizare a fost facuta la 1 Septembrie.

Bafta!