Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proces retrocedare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proces retrocedare teren

Buna ziua
Unchiul tatalui meu are un proces de multi ani cu statul pentru retrocedarea unui teren confiscat de comunisti.
Avocatii care il reprezinta sunt niste neseriosi, de 2 ori nu s-au prezentat la proces, acum are infatisare peste 2 zile si l-au anuntat ca iar nu vin.
Cum putem schimba avocatul?
Avocatul este destul de usor de schimbat. Pur si simplu mergeti la avocatul care doriti sa va reprezinte mai departe si incheiati un contract de asistenta juridica.
Daca doriti sa va recuperati banii reprezentand onorariu avocat, asta depinde de clauzele pe care le-ati avut in respectivul contract de asistenta juridica.
Va referiti la onorariul deja platit acestor avocati?
Ma indoiesc ca se vor recupera vreodata, desi nu au facut nimic pentru ei. I-au luat si de atunci din neprezentare in neprezentare o tin.

Multumesc!