Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Semnatura vecini
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Semnatura vecini

Buna ziua!

Va deranjez si eu cu cateva intrebari, aveti va rog amabilitatea sa ma ajutati?

1) Doresc sa imi deschid firma/magazin la mine in curte. Imi trebuie aprobare de la vecini?

2) Dar daca doresc sa imi deschid cafenea/bar/restaurant la mine in curte; am nevoie de semnatura vecinilor?

In asteptarea raspunsului, va multumesc anticipat!

A.
In ambele cazuri aveti nevoie de acordul vecinilor direct afectati.
In ambele cazuri DA
Multumesc pentru raspunsuri!
Imi puteti da legea, va rog?

Merci
Bună ziua!
Am un vecin care și a deschis spălătorie,dar eu nu am semnat nimic!
Unde pot face sesizare(plangere)?
Zgomotul este foarte puternic ,iar în plus muzica este foarte puternica.Va mulțumesc!

Alexandru Munteanu a scris:

In ambele cazuri aveti nevoie de acordul vecinilor direct afectati.