avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Semnatura vecini
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Semnatura vecini

Buna ziua!

Va deranjez si eu cu cateva intrebari, aveti va rog amabilitatea sa ma ajutati?

1) Doresc sa imi deschid firma/magazin la mine in curte. Imi trebuie aprobare de la vecini?

2) Dar daca doresc sa imi deschid cafenea/bar/restaurant la mine in curte; am nevoie de semnatura vecinilor?

In asteptarea raspunsului, va multumesc anticipat!

A.
Cel mai recent răspuns: senyorcyp , utilizator 00:17, 13 Septembrie 2023
In ambele cazuri aveti nevoie de acordul vecinilor direct afectati.
In ambele cazuri DA
Multumesc pentru raspunsuri!
Imi puteti da legea, va rog?

Merci
Bună ziua!
Am un vecin care și a deschis spălătorie,dar eu nu am semnat nimic!
Unde pot face sesizare(plangere)?
Zgomotul este foarte puternic ,iar în plus muzica este foarte puternica.Va mulțumesc!

Alexandru Munteanu a scris:

In ambele cazuri aveti nevoie de acordul vecinilor direct afectati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Semnatura vecini- lege . aaa21 aaa21 Buna ziua! Deranjez din nou... Se poate sa imi spuneti va rog unde pot gasi aceasta lege, cand a fost data, etc.? Vecinul matusii mele isi deschide ... (vezi toată discuția)
Schimbare destinatie spatiu comercial fara acordul vecinilor marinica12 marinica12 Subiect: Schimbare destinatie spatiu comercial fara acordul vecinilor Avem o problema locuiesc la etajul 3 si la parterul blocului sunt spatii comerciale din ... (vezi toată discuția)
Buna ziua situatia mea este urmatoarea: la mica distanta de casa ... Liliana0811 Liliana0811 Buna ziua Situatia mea este urmatoarea: la mica distanta de casa mea s-a construit cladirea unui restaurant fara sa ne ceara acordul (suntem vecinii cei mai ... (vezi toată discuția)