Forum Discuţii juridice Executare silită descoperire de card poprire salariu
Discuție deschisă în Executare silită

descoperire de card poprire salariu

Buna. Am primit o somatie de poprire de la un executor judecatoresc, din cauza neplatii ratelor catre o banca. Daca mi-am schimbat angajatorul si numele de familie, o sa ma gasesca pe baza CNP-ului?
Si o alta problema foarte importanta am si o descoperire de card(6 salarii) care sunt in acelasi cont cu salariul, pe care nu i-am retras, exista posibilitatea sa mi se puna porpire si pe aceia?
Angajatorul este obligat sa ma anunte cand se face poprirea si cat se poate retrage maxim din salariu?
Vi se poate opri maxim 1/3 din veniturile nete.
Va poate gasi dupa CNP si informatiile din Revisal angajatorul nou.
Sigur vi se va comunica o decizie de infiintare a popririi.
Atentie!Daca au trecut 3 ani de la ultima rata achitata puteti face contestatie la executare si scapa de datorie.
Va multumesc, dar referitor la descoperirea de card?
se poate pune poprire si pe acesta? Ar fi recomandat sa-mi retrag eu banii ca sa nu am surprize?