Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... prefinantare proiecte europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

prefinantare proiecte europene

Buna ziua,
Ma poate ajuta si pe mine cineva in legatura cu proiectele europene:
Prefinaţarea acordată in cazul proiectelor europene , dince bani se acordă, din FSE(fonduri structale europene , de la Comisia Europeană) sau din bani de la Bugetul de stat**?=D>:D
prefinantarea acordata proiectelor este o plata in avans din suma acordata ca finantare a proiectului.
de ce este importanta sursa de finantare(FSE sau Guvern)?regimul de decontare/cerere rambursare este acelasi

nu ati precizat in care axa prioritara este incadrat proiectul dvs.