avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 741 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... prefinantare proiecte europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

prefinantare proiecte europene

Buna ziua,
Ma poate ajuta si pe mine cineva in legatura cu proiectele europene:
Prefinaţarea acordată in cazul proiectelor europene , dince bani se acordă, din FSE(fonduri structale europene , de la Comisia Europeană) sau din bani de la Bugetul de stat**?=D>:D
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 07:24, 16 Septembrie 2011
prefinantarea acordata proiectelor este o plata in avans din suma acordata ca finantare a proiectului.
de ce este importanta sursa de finantare(FSE sau Guvern)?regimul de decontare/cerere rambursare este acelasi

nu ati precizat in care axa prioritara este incadrat proiectul dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se dau fonduri nerambursabile 100%? dydy16 dydy16 se dau fonduri nerambursabile 100%?---daca da....pe ce domeniu. -cate puncte de lucru pot deschide ? -cat este aportul meu din proiect? -trebuie sa am ... (vezi toată discuția)
Idei de afaceri - infiintare gradinita (posibil accesare fonduri europene?) erdeicristina erdeicristina Buna ziua tuturor . vin din nou cu o intrebare .Va rog sa imi dati si mie niste sfaturi , in ceea ce priveste ideea de afacere ... am renuntat la serviciul meu ... (vezi toată discuția)
Finantare pregatire profesionala - resurse umane Doina Elena Doina Elena Nu prea ma pricep, dar ideea este, pot sa initiez o instruire profesionala a oamenilor din firma mea? Se acorda pentru asa ceva? (vezi toată discuția)