Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Voi avea tot contrac pe perioada nedeterminata?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Voi avea tot contrac pe perioada nedeterminata?

Buna seara!Sunt in concediu de crestere a copilului dar in curand cei 2 ani se vor termina si va trebui sa ma reantorc la munca.Inainte sa nasc am avut contractul pe perioada nedeterminata, acum tot asa mi-l vor face?Ce drepturi am la intoarcere dupa noul cod al muncii?Va multumesc!
Contractul a fost suspendat pe perioada CCC. Va reintoarceti in activitate pe acelasi contract, nu vi se va face altul. Cu cateva zile inainte de reluarea activitatii depuneti la angajator cerere de incetare a suspendarii contractului si reluarea activitatii. Beneficiati de drepturile avute anterior actualizate eventual conform CCM aplicabil sau RI si de acelasi loc de munca.