Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Stie cineva cam care sunt reglementarile la nivelul UE in ce priveste executarea silita? Multumesc
Regulamentul nr. 805/2004 privind crearea unui Titlu Executoriu European pentru creantele necontestate

Regulamentul (CE) nr. 2201/2003 al Consiliului din 27 noiembrie 2003 privind competenţa, recunoaşterea şi executarea hotărârilor judecătoreşti în materie matrimonială şi în materia răspunderii părinteşti

REGULAMENTUL (CE) nr. 44/2001 AL CONSILIULUI din 22 decembrie 2000 privind competenţa judiciară, recunoaşterea şi executarea hotărârilor în materie civilă şi comercială

Subscriu la ceea ce a mentionat dl Elis !