Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... cazier juduciar cu procura
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

cazier juduciar cu procura

Sunt in Bucuresti si am nevoie de cazier judiciar din Barlad, mi-l poate scoate tata daca ii trimit procura intocmita la notar?
ACTE NECESARE ELIBERÃRII CERTIFICATULUI DE CAZIER JUDICIAR
pentru persoane fizice:

- cerere tip, scrisă citeţ cu majuscule ( se obţine de la ghişeu );
- buletin de identitate, carte de identitate , carte de identitate provizorie, paşaport / permis de sedere, aflate in termenul de valabilitate
- timbru fiscal 2 lei;
- chitanţa care să ateste plata taxei de prestare a serviciului în cuantum de 10 lei.

Cererea poate fi depusă personal sau prin împuterniciţi, la subunitatea de poliţie de la locul de naştere ori de domiciliu/reşedinţă.
În situaţia în care cererea se depune prin împuterniciţi, aceasta va fi însoţită şi de procura autentificată în condiţiile legii.