Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... mai pot face recurs?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

mai pot face recurs?

Solutie: Respinge plângerea contravenţională formulată de petentul ......, in contradictoriu cu intimata MINISTERUL ADMINISTRATIEI SI INTERNELOR – DGPMB BRIGADA RUTIERA. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare,Din cate stiu la pv de circulatie nu se mai poate face recurs,dar la mine ce inseamna?
Inseamna ca puteti face recurs in termen de 15 zile.
Dreptul la recurs a fost suprimat.
Nu aveti dreptul la recurs
plangerile contraventionale nu au dreptul la recurs sau alte cai de atac