Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă Interpretare expresie: admite indreptarea
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

Interpretare expresie: admite indreptarea

ce inseamna "admite indreptarea"?Daca stie cineva rog a fi cat mai explicit,multumesc.
in ce context?
Solutie: Respinge plângerea contravenţională formulată de petentul ............, in contradictoriu cu intimata MINISTERUL ADMINISTRATIEI SI INTERNELOR – DGPMB BRIGADA RUTIERA. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare.
15/12/2011 Încheiere
cred ca este vb de indreptarea erorilor materiale, respectiv o amenda ceva
in cazul asta mi se accepta recursul sau nu?
DA VI SE ACCEPTA IN TERMEN DE 15 ZILE