avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 293 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă Interpretare expresie: admite indreptarea
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

Interpretare expresie: admite indreptarea

ce inseamna "admite indreptarea"?Daca stie cineva rog a fi cat mai explicit,multumesc.
Cel mai recent răspuns: CONSULTING TRADUCERI JURIDICE 0735643109 , Traducator autorizat 12:09, 16 Ianuarie 2012
in ce context?
Solutie: Respinge plângerea contravenţională formulată de petentul ............, in contradictoriu cu intimata MINISTERUL ADMINISTRATIEI SI INTERNELOR – DGPMB BRIGADA RUTIERA. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare.
15/12/2011 Încheiere
cred ca este vb de indreptarea erorilor materiale, respectiv o amenda ceva
in cazul asta mi se accepta recursul sau nu?
DA VI SE ACCEPTA IN TERMEN DE 15 ZILE

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mai pot face recurs? nutujean nutujean Solutie: Respinge plângerea contravenţională formulată de petentul ......, in contradictoriu cu intimata MINISTERUL ADMINISTRATIEI SI INTERNELOR – ... (vezi toată discuția)
Politia nu vrea sa-mi primeasca permisul intrucat pe hotarare scrie "cu drept de recurs". ce pot sa fac? nutujean nutujean am o mare problema;in luna august mi a fost suspendat permisul si am luat si amenda pentru neacordare autovehicule care circula din sens opus,am facut ... (vezi toată discuția)
Hotarare judecatoreasca LaurVLM LaurVLM Buna ziua, In urma unui proces deschis impotriva DGPMB-BRIGADA RUTIERA-SERVICIUL SUPRAVEGHERE RUTIERA, am primit urmatoarea solutie : \"Tip solutie: Admite ... (vezi toată discuția)