Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... admitere barou 2011
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

admitere barou 2011

exista o mare diferenta intre Hotărârea nr. 58/2011 din 08 iulie 2011 a Consiliului U.N.B.R. privind organizarea examenului de primire în profesie - Sesiunea Octombrie 2011 si Hotărârea nr. 04/2011 din 08 iulie 2011 a Consiliului U.N.B.R. prin care a fost adoptat "REGULAMENTUL–CADRU privind organizarea examenului de primire în profesia de avocat si admitere in cadrul Institutului Naţional pentru Pregătirea şi Perfecţionarea Avocaţilor – INPPA (în vederea dobândirii titlului profesional de avocat stagiar) şi de primire în profesia de avocat a persoanelor care au absolvit examenul de definitivat în alte profesii juridice", prevăzut în anexa la hotărâre.!!!!!!!!
intelege cineva ceva????? cand devenim avocati stagiari????
Dupa ce luati examenul de admitere si sunteti inscris in tabloul avocatilor stagiari la un barou, in baza unui contract de formare initiala. Atunci deveniti avocat stagiar.
Cat despre diferenta intre primire in profesie si admiterea in INPPA, nu exista. E aceeasi Marie cu alta palarie.