Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... este legal?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

este legal?

Buna seara. In urma unui proces civil cu obiectul granituire am obtinut o fasie de teren din spatele zidului casei mele lata de 70 cm, si lunga 26 m, urmand sa fac un gard despartitor dintre acea fasie si propietatea vecinului apoi sa intru in spatele casei ca sa-mi repar peretele casei. Pentru aputea sa intru pe acea fasie de teren urmeaza sa sparg un zid propriu al unei anexe, in care sa montez o usa. Exista vreo lege care sa-mi interzica montarea acelei usi pentru a avea acces la propriul teren dar care da cu vederea in gradina vecinului(gardul pe care o sa-l fac va fi din sarme).
Va multumesc.
intrebati la Inspectoratul Teritorial pt Constructii, daca aveti nevoie de proiect si autorizatie de demolare/modificare a constructiei.
emil6702, utilizator