avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 285 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... transmitere revisal cf OH500/2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

transmitere revisal cf OH500/2011

Am cateva probleme tehnice de clarificat:
-pentru transmiterea bazei de date a salariatilor existenti la data de 01.08.2011 , data consemnarii este data la care se face transmiterea?
- pe portalul revisal cf Og/500, am facut transmiterea fisierului rvs,s-a facut transmiterea , intrebarea este ce listez pentru a avea confirmarea transmiterii.
-in aceasta varianta nu am reusit sa vizualizez datele pe care le-am transmis, in afara de date angajator.
-daca la partea de erori nu afiseaza nimic sa inteleg ca datele transmise sunt corecte?
Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:47, 30 Septembrie 2011
1. Da
2. Notati codul de incarcare emis de program in raportul preluarilor
3. Pentru a putea vizualiza registrul transmis, dati click pe ultima pozitie transmisa din lista
4. Corecte ca si structura, nu ca si continut
Inca o problema ,
revisal-ul se transmite de fiecare data in intregime, nu numai inregistrarea din ziua respectiva?
Va multumesc.
Intr-adevar, de fiecare data cand se face o modificare sau o corectie la un singur c.i.m. , revisal se transmite in intregime.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reges nu preia fisierele incarcate padarom padarom Am un calculator nou, cu memorie mai mare si ma confrunt cu 2 probleme: Am descarcat pe noul calculator direct versiunea 606, pentru ca se oferea aceasta ... (vezi toată discuția)
Raport nepreluat revisal YoAlle YoAlle Buna ziua, Cum procedez daca ieri am incercat de 2 ori sa mi se preia un raport rvs in Revisal , l-am incarcat de 2 ori, sa afisat anuntul: \" Registrul ... (vezi toată discuția)
Export revisal mitrofan emilia mitrofan emilia Nu se poate face exportul din versiunea noua a revisalului. Daca a reusit cineva va rog sa ne explice si noua. Multumesc. (vezi toată discuția)