Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cim perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cim perioada determinata

buna ziua,
am un salariat care are cim pe durata determinata pana la data de 01.10.2011(pica sambata)si vreau sa ii prelungesc cim pe durata nedeterminata. cand ii fac incetarea pe 30.09.2011 sau pe 03.10.2011 si noul cim de munca cu 04.10.2011?
Puteti sa ii faceti un act aditional in care modificati contractul din CIM determinat in CIM nedeterminat incepand de astazi.
Incheiati un act aditional la cim pe perioada determinata prin care transformati acest contract intr-unul pe perioada nedeterminata.Incheiati acest act aditional cu data de astazi,30.09.2011.
andymaurul, utilizator