avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 383 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contractul de mandat in Revisal?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contractul de mandat in Revisal?

buna ziua. va rog sa ma ajutati si pe mine cu raspunsul la 2 intrebari:
1. Am o persoana cu contract de mandat, platesc contributiile sociale toate. Trebuie inregistrat in revisal?
2. In ce sectiune ar trebui sal inregistrez, la contracte nu imi apare decat contr. pe per nedeterm si pe pe determ. va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:57, 30 Septembrie 2011
[ link extern ]
Poate va ajuta.
multumesc frumos.
In Revisal se inregistreaza numai contractele individuale de munca.
kittycriss a scris:

buna ziua. va rog sa ma ajutati si pe mine cu raspunsul la 2 intrebari:
1. Am o persoana cu contract de mandat, platesc contributiile sociale toate. Trebuie inregistrat in revisal?
2. In ce sectiune ar trebui sal inregistrez, la contracte nu imi apare decat contr. pe per nedeterm si pe pe determ. va multumesc.


Contractele de mandat nu se completeaza in REVISAL .... In registrul de evidenta a salariatilor se inregistreaza numai persoanele care au incheiat contract individual de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical pentru angajat al ue in romania Sylvester007 Sylvester007 Buna ziua, Ma confrunt cu o situatie ciudata,cred eu. Sotia mea, cetatean italian, rezidenta in Romania, angajata in conditii legale de munca, nu poate ... (vezi toată discuția)
Sediu secundar ii + angajare + adaugare cod caen dumitru elena dumitru elena Buna ziua, Am cateva intrebari referitor la o II si la modificarea activitatii sale: 1) doresc sa deschid o sala de jocuri distractive, nu sunt jocuri ... (vezi toată discuția)
Angajat in 2 locuri, sunt scutit de anumite taxe? atlascompany atlascompany Am o persoana care e angajata cu norma de 8 ore/zi in cadrul societatii pe postul de director executiv . El este administrator la o alta firma, dar nu este ... (vezi toată discuția)