Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contractul de mandat in Revisal?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contractul de mandat in Revisal?

buna ziua. va rog sa ma ajutati si pe mine cu raspunsul la 2 intrebari:
1. Am o persoana cu contract de mandat, platesc contributiile sociale toate. Trebuie inregistrat in revisal?
2. In ce sectiune ar trebui sal inregistrez, la contracte nu imi apare decat contr. pe per nedeterm si pe pe determ. va multumesc.
[ link extern ]
Poate va ajuta.
multumesc frumos.
In Revisal se inregistreaza numai contractele individuale de munca.
kittycriss a scris:

buna ziua. va rog sa ma ajutati si pe mine cu raspunsul la 2 intrebari:
1. Am o persoana cu contract de mandat, platesc contributiile sociale toate. Trebuie inregistrat in revisal?
2. In ce sectiune ar trebui sal inregistrez, la contracte nu imi apare decat contr. pe per nedeterm si pe pe determ. va multumesc.

Contractele de mandat nu se completeaza in REVISAL .... In registrul de evidenta a salariatilor se inregistreaza numai persoanele care au incheiat contract individual de munca.