Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii revisal
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

revisal

Sunt angajata cu 4 ore pe zi si de la 1 octombrie vreau sa trec cu 1 ora pe zi . E de ajuns doar act aditional sau trebuie si operat si transmis revisalul?
Trebuie depus si revisalul cu modificarea.
ROXYBO a scris:

Sunt angajata cu 4 ore pe zi si de la 1 octombrie vreau sa trec cu 1 ora pe zi . E de ajuns doar act aditional sau trebuie si operat si transmis revisalul?

Nu este suficient numai incheierea actului aditional , ci si completarea si transmiterea modificarii in registru ... acest lucru se face cel tarziu in ziua lucratoare anterioara implinirii termenului de 20 de zile lucratoare prevazut la art. 17 alin. (5) din Legea nr. 53/2003, republicata