Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii declaratia de sanatate - profesii libere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

declaratia de sanatate - profesii libere

Nu prea inteleg cum trebuie completata aceasta declaratie...

De exemplu : Cand vine de la Finante Decizia de impunere pentru plati anticipate pe anul 2010 , se depune o declaratie initiala la Sanatate pentru anul 2010 . Pe urma in anul 2011 cand vine Decizia de impunere finala pentru veniturile realizate in anul 2010, se depune o declaratie rectificativa la Sanatate sau una initiala tot pentru anul 2010?
O declaratie rectificativa pentru aducerea la corect a declaratiei intiale si pentru regularizarea platilor .