avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii declaratia de sanatate - profesii libere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

declaratia de sanatate - profesii libere

Nu prea inteleg cum trebuie completata aceasta declaratie...

De exemplu : Cand vine de la Finante Decizia de impunere pentru plati anticipate pe anul 2010 , se depune o declaratie initiala la Sanatate pentru anul 2010 . Pe urma in anul 2011 cand vine Decizia de impunere finala pentru veniturile realizate in anul 2010, se depune o declaratie rectificativa la Sanatate sau una initiala tot pentru anul 2010?
Cel mai recent răspuns: iancuveronica , utilizator 20:45, 4 Octombrie 2011
O declaratie rectificativa pentru aducerea la corect a declaratiei intiale si pentru regularizarea platilor .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata impozitului anticipat popgrigore1989 popgrigore1989 Buna ziua, Cine ma poate ajuta si pe mine cu un raspuns corect? Am un PFA iar anul trecut acesta a inregistrat pierdere ... (vezi toată discuția)
Decizie impunere nikuteau nikuteau Am PFA din feb.2010 si am urmatoarele nelamuriri: -la infiintare am de depus decl.220 in baza careia mi-a venit in 2010 o decizie de impunere, pe care am si ... (vezi toată discuția)
Declaratia 392b Kellynda Kellynda Buna ziua! Am o Intreprindere Individuala infiintata in mai 2011. As vrea sa stiu ce declaratii am de depus la finante. Pana acum am depus declaratia 200 ... (vezi toată discuția)