Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum se calculeaza concediul de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum se calculeaza concediul de odihna

Daca un salariat are dreptul la 21 de zile concediu de odihna, si pe parcursul acelui an va fi in concediu medical 3 luni, la cate zile de concediu de odihna va avea dreptul, tinand cont ca concediul de odihna se acorda proportional cu activitatea prestata intr-un an calendaristic. Pe perioada celor 3 luni de concediu medical are dreptul la concediu de odihna?
Da, in prima instanta s-a castigat ... acum asteptam recursul ...