Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general MOD DE CALCUL DOBANDA LEGALA!
Discuție deschisă în Contabilitate în general

MOD DE CALCUL DOBANDA LEGALA!

Buna ziua. Va rog frumos sa ma ajutati cu modul de calcul al dobanzii legale. Va multumesc!
Nu am fost inteleasa. As dori modul de calcul al dobanzii legale pentru neplata la scadenta a datoriilor catre furnizor conform unui contract de prestari servicii. Precizez ca in contract nu sunt stipulate nici dobanzi si nici penalitati, motiv pentru care furnizorul ne solicita plata acestor dobanzi legale. Multumesc!