avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Incadrarea juridica conform noului cod penal
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Incadrarea juridica conform noului cod penal

In anul 2010 am fost implicat intr-un accident rutier soldat cu vatamare corporala pentru care victima a obtinut un certificat medico legal de 50 zile. Am fost incadrat la art. 184 alin 1 si 3. Acum dosarul se afla la Parchet.Conform noului cod penal se schimba cu ceva situatia?
Cel mai recent răspuns: montemir , utilizator 12:23, 19 Octombrie 2011
dar daca intra in vigoare pot fi incadrat la Lovirea sau alte violente Art. 193 fata de Vatamare corporala Art. 194 ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incadrarea juridica a faptelor kill3rk kill3rk am nevoie sa stiu articolul unde se incadreaza , ca am fost lovit cu o bata de basebool in cap si una in stomac , + am certificat medico legal , si ma ... (vezi toată discuția)
Cod penal art.180 Marcel_123 Marcel_123 La servici m-am batut cu un coleg ,l-am lovit din gresala la cot si el a dat cu pumnu si cu alte obiecte . acum daca el depune plangere ce se va intampla (vezi toată discuția)
Vatamare corporala cristi_o cristi_o Buna ziua, Ma confrunt cu urmatoarea situatie si as avea nevoie de ajutorul dumneavoastra: Persoana apropiata batuta si lasata in camp, s-a solicitat ... (vezi toată discuția)