Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Incadrarea juridica conform noului cod penal
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Incadrarea juridica conform noului cod penal

In anul 2010 am fost implicat intr-un accident rutier soldat cu vatamare corporala pentru care victima a obtinut un certificat medico legal de 50 zile. Am fost incadrat la art. 184 alin 1 si 3. Acum dosarul se afla la Parchet.Conform noului cod penal se schimba cu ceva situatia?
dar daca intra in vigoare pot fi incadrat la Lovirea sau alte violente Art. 193 fata de Vatamare corporala Art. 194 ?