Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Prestatie Tabulara Partiala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Prestatie Tabulara Partiala

Buna ziua,

Am deschis un proces de Prestatie Tabulara la "proeminantii vanzatori" ai unui apartament achizitionat de la dansii . ( achitat integral conform antecontractului la termenele stabilite)

Numai ca proeminentii vanzatori refuza sa faca contracte de V-C in forma autentica la mine (si la vecini).

Imobilul de locuinte colective nici nu a fost receptionat pana la inceputul verii.
Acuma este receptionat de catre Primaria loc respective (cel care a emis Autorizatia de Construire) respectiv de catre Inspectia de Stat in Constructii este receptionat.
Primaria a emis un certificat de edificare a imobilului de locuinte colective.

La procesul meu dupa ce vine expertul in c-tii si constata ca exista apartamentul on cauza in sc..., etajul ... din antecontract cam care ar fi pasi care ar urma pentru a face o intabulare partiala.

Deoarece taxele de timbru ne-au cam secat de bani.?

Daca se poate face acest lucru,dupa constatarea expertului in c-tii cam care ar fi urmatorii pasi?

Va multumesc de sfaturi.

Cu deosebita stima,

Patitul 2

Va multumesc de clarificari.

Cu stima,

Patitul 2