avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Prestatie Tabulara Partiala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Prestatie Tabulara Partiala


Buna ziua,

Am deschis un proces de Prestatie Tabulara la "proeminantii vanzatori" ai unui apartament achizitionat de la dansii . ( achitat integral conform antecontractului la termenele stabilite)

Numai ca proeminentii vanzatori refuza sa faca contracte de V-C in forma autentica la mine (si la vecini).

Imobilul de locuinte colective nici nu a fost receptionat pana la inceputul verii.
Acuma este receptionat de catre Primaria loc respective (cel care a emis Autorizatia de Construire) respectiv de catre Inspectia de Stat in Constructii este receptionat.
Primaria a emis un certificat de edificare a imobilului de locuinte colective.

La procesul meu dupa ce vine expertul in c-tii si constata ca exista apartamentul on cauza in sc..., etajul ... din antecontract cam care ar fi pasi care ar urma pentru a face o intabulare partiala.

Deoarece taxele de timbru ne-au cam secat de bani.?

Daca se poate face acest lucru,dupa constatarea expertului in c-tii cam care ar fi urmatorii pasi?

Va multumesc de sfaturi.

Cu deosebita stima,

Patitul 2

Cel mai recent răspuns: patitul 2 , utilizator 08:01, 26 Octombrie 2011
Va multumesc de clarificari.

Cu stima,

Patitul 2

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prestatie tabulara partiala patitul 2 patitul 2 Buna ziua, Am deschis un proces de Prestatie Tabulara la \"proeminantii vanzatori\" ai unui apartament achizitionat de la dansii . ( achitat integral ... (vezi toată discuția)
Prestatie tabulara patitul 2 patitul 2 Buna ziua, Am o intrebare. Daca proeminentul constructor(-i) refuza sa faca C.F. - individuala la fiacare apartament din ansamblul rezidential , atunci ... (vezi toată discuția)
Prestatie tabulara patitul 2 patitul 2 Buna ziua, Am o problema majora si v-as cere niste sfaturi. Impreuna cu fratele meu am cumparat un apartament in anul 2007. La semnarea antecontaractului ... (vezi toată discuția)