Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit decl 100
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

decl 100

nu o pot trimite mi se spune ca fisierul este corupt
Xml-ul ataşat fişierului este corupt sau nu există.

Motiv:
1. Fişierul ataşat cu extensia xml nu respectă cerinţele de formatare ale unui fişier xml.
2. Fisierul PDF nu are ataşat fişier xml.
3. Nu s-a utilizat funcţia de validare a soft-ului A (PDF Adobe).
4. Nu au fost corectate erorile semnalate în fişierul de erori.

Rezolvare:
1. Verificaţi daca fişierul ataşat respectă cerinţele de formatare ale unui fişier xml. Pentru
aceasta trebuie să folosiţi soft-ul J (PDF Java) .
2. 3. 4.Utilizaţi funcţia de validare disponibilă în fişierul soft-ul A (PDF Adobe). Erorile de
completare sunt semnalate în fisierul txt cu erori. După corectarea erorilor, pentru a se genera si ataşa automat fisierul xml, trebuie să apăsaţi din nou butonul Validare.