Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... ucmr drepturi autor
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

ucmr drepturi autor

in 2007 a venit in control un reprezentant al uniunii compozitorilor si m-a amendat pentru detinerea unui tv in magazin(5pe3metri)am fost dat in judecata si pt a stiinge litigiul am platit cotizatia pe primul trimestru si am dat o declaratie pe propria raspundere ca nu mai voi utiliza tv,radio etc.Dupaaproape 5 ani imi trimit somatie de plata in valoare de 1300 ron(390remuneratie +910 penalitati).Pe respectivul inspector nu stiu daca il mai pot gasi ce ma sfatuiti?
Le raspundeti la somatie si le explicati de ce nu veti plati – anexati copie dupa hotararea judecatoreasca si copie dupa chitanta care dovedeste ca ati platit atunci ce era de platit.