Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ajutoare alimentare UE
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ajutoare alimentare UE

buna ziua, as dori si eu sa stiu ce cantitate de ajutoare alimentare ue beneficiez tinand cont ca sunt pensionat pe caz de boala pensia mea fiind de 364 ron , si sunt si persoana cu handicap accentuat , nu vreau sa fiu nesimtit dar m-am saturat vazand pe cei ce impart ajutoare plecand cu portbagajele pline mereu , am destule cunostinte sarace si prefer sa le dau eu binenteles daca este surplus privind cantitatea ce imi este oferita drept ajutor. va multumesc
Vi se va da o sigura „portie” chiar daca va incadrati la 2 situatii.

Porţia este compusă din 13 kilograme de făină albă, 9 kilograme făină de porumb, 2 kilograme paste făinoase, 1,5 kilograme de lapte praf, 1 kilogram de biscuiţi şi 8 kilograme de orez.